Nauka Salsy Cubana w Tarnowskich Górach

Nauka Salsy w Tarnowskich Górach

W Tarnowskich Górach nasza Szkoła Tańca prowadzi zajęcia taneczne od 30 lat. Nasze kursy w Tarnowskich Górach odbywają się w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych, przy ulicy Pokoju 14. Mamy tutaj do zaoferowania zarówno Kursy Salsy Cubana, jak i Tańca Towarzyskiego i lekcje indywidualne. Nauka Salsy Tarnowskie Góry to stosunkowo młoda forma taneczna, ale my zawsze wychodzimy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów. Wielu z Was prosiło nas o utworzenie nowej grupy Salsy w Tarnowskich Górach. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej i dołącz do nas :
+48 516 049 049
Zajrzyj także na naszą główną stronę internetową: www.taniec-slask.pl, gdzie znajdziesz informacje o wszystkich kursach tańca w naszej szkole, imprezach, turniejach i wyjazdach.

Nowy kurs Salsy:

Salsa Tarnowskie Góry– ZSTU, ul. Pokoju 14 (niedaleko dworca autobusowego, wejście bezpośrednio na salę od tyłu szkoły)
Kurs Salsy Cubana Stopień I dla młodzieży i dorosłych
24 września 2024 (wtorek) 19:30

Baw się z nami w rytmach Salsy!

Osoby, które z jakiegoś powodu przerwały swoją taneczną edukację w naszej Szkole tańca. Po uzgodnieniu z instruktorem mogą dołączyć do grup:

Bytom – Kurs Salsy Cubana dla młodzieży i dorosłych
ZS Mechaniczno-Elektronicznych – Plac Sobieskiego 1
Stopień II w środy o 18.30

Bytom – Kurs Salsy Cubana dla młodzieży i dorosłych
ZS Mechaniczno-Elektronicznych – Plac Sobieskiego 1
Stopień IV w czwartki o 19.30

Bytom – Klub Salsy dla Dorosłych
ZS Mechaniczno-Elektronicznych – Plac Sobieskiego 1
Grupa zaawansowana i członkowie KTD w środy o 19.30

Uwaga ! Zawsze zanim zdecydujesz, że chcesz do nas dołączyć, potwierdź sobie termin oraz miejsce rozpoczęcia zajęć. Możesz to zrobić sprawdzając naszą główną stronę internetową www.taniec-slask.pl, tutaj lub na naszym Facebook’u, wszelkie zmiany w pierwszej kolejności są umieszczane właśnie w tych miejscach. Możesz również potwierdzić informacje telefonicznie lub sms-em w godzinach pracy biura (pon-pt 10.00-15.00). Kursy Salsy Cubana w naszej Szkole skierowane są do młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie musisz być w parze ! Na wszystkich naszych salach, w Tarnowskich Górach, a także w innych miastach, zawsze obowiązuje obuwie zamienne.

Na kursy Salsy Cubana nie ma wcześniejszych zapisów, wpłacania pieniędzy, ani umów i „promocji” typu „zapłać za 20 zajęć, 21 zajęcia gratis”. Po prostu zabierz zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie. Zobaczysz, spróbujesz swoich sił i dopiero wtedy zadecydujesz o nauce Salsy w naszej szkole tańca. Za pierwsze zajęcia zapłacisz, jeżeli zapiszesz się do grupy. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca.

Od podstaw, poprzez technikę, do najtrudniejszych figur poprowadzimy Cie jak po sznurku. Nauka tańca to nasza pasja, a Salsa nie jest trudniejsza od Samby, Walca, czy Rock and Roll’a… Zatem przyjdź i spróbuj !

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają pełną godzinę zegarową (60 minut). Każdy stopień Kursu Salsy to osiem tygodni nauki. Każdego roku realizujemy sześć stopni Kursu Tańca. Po każdym zakończonym stopniu uczestnicy mogą kontynuować naukę na wyższych stopniach. Każdy stopień kończy się zamkniętą całością, czyli zestawem techniki tańca i prowadzenia, suelt salsowych, podstawami Orishas, elementami reggaetonu, Rumby Guaguanco oraz figur salsowych, nie ma obowiązku kontynuacji nauki na wyższych stopniach. Na każdych zajęciach mamy rozwijające ruchowo rozgrzewki oparte na  ćwiczeniach izolacyjnych.

Na każdym wyższym stopniu rozwijamy figury które już znamy, a oprócz nowych figur tanecznych, poznajemy inne elementy tańców kubańskich i afro kubańskich, poznajemy kubańskich bogów, z których każdy reprezentowany jest innym ruchem i tańcem, poznajemy rytm Sona Cubano, tańczymy Salsę Cubana „na raz” i „na trzy”, byście bez problemowo odnaleźli się w parze na absolutnie każdej salsowej imprezie. Zaczynamy bardzo spokojnie, zupełnie od podstaw. Na I stopniu wystarczy wiedzieć, która to prawa, a która lewa noga.

Tylko u nas możesz kontynuować naukę również po Kursach Salsy Cubana, w Klubie Salsy dla Dorosłych w Bytomiu. Masz możliwość wyjazdów z nami na najlepsze polskie oraz zagraniczne festiwale i warsztaty Salsy. Brania udziału we wszelkich imprezach i zabawach tanecznych naszej Szkoły. Możesz szaleć z nami w górach na Sylwestra, tańczyć z nami, kilka godzin dziennie, na Obozach Tanecznych, brać udział w szkoleniach specjalnych oraz weekendowych warsztatach tańca. Wyłącznie dla naszych absolwentów oferujemy także, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy Salsy, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

  • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Salsy
  • 50 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Salsy, po VI stopniu i zdanym egzaminie
  • 100 % zniżki na wszystkie stopnie Kursu Salsy dla uczestników Klubu Salsy dla Dorosłych