Kizomba

Kizomba – taniec w rytmie bijącego serca…

Kizomba to stosunkowo młody nurt w tańcu i muzyce. Powstała w Angoli w latach 70-80. Zaczęło ją tańczyć głównie młode pokolenie poszukujące w tańcu więcej zmysłowości i czułości. Muzyka Kizomby powstała bezpośrednio z karaibskiego Zouk’a, tyle, że często ma dużo bardziej wyrazisty bit. Postawa i trzymanie partnerów nawiązuje do Tanga argentyńskiego, gdyż to po nim odziedziczył sztywną ramę, prowadzenie w parze, kroki outside, wszelkie rodzaje swivli, a niekiedy całe figury jak np. Salida. Stąd często nazywa się Kizombę „angolskim tangiem”. Dynamiczne stawianie stóp z góry ma prawdopodobnie swoje podłoże w Sembie,w której ruch bounce, jest żywcem zaczerpnięty z brazylijskiej Samby. Bardzo ważnym elementem Kizomby jest Tarraxinha. Jest ona wykorzystywana do wolnej, muzyki Kizomby, bazową figurą jest Tarraxa, która ma na celu „dotarcie” się partnerów w sferze seksualnej. Taniec Kizomba, jest niezwykle zmysłowy i romantyczny, opiera się na bliskim kontakcie w parze. Jego użytkowy charakter, ruch ciała, ciekawe i praktyczne prowadzenie partnerki oraz dynamiczna muzyka sprawiają, że taniec ten z roku na rok zyskuje coraz większe grono miłośników. Dzięki prostemu rytmowi, który, jak twierdzą najlepsi tancerze Kizomby, wybija rytm serca, oraz czasem niesamowitemu brzmieniu muzyki, Kizomba jest łatwo przyswajalna dla każdego, a zatańczenie Kizomby z ukochaną, na białym piasku karaibskiej plaży przy fantastycznym zachodzie słońca to coś czego nie sposób wycenić. Nasz Kurs Kizomby poruszy Wasze serca, natomiast o karaibską plażę musicie zadbać sami…

Prowadzimy regularne Kursy Bachaty z Kizombą, w Bytomiu. Proponujemy Wam sześć stopni zaawansowania oraz Klub Bachaty i Kizomby dla Dorosłych w Bytomiu. Zainteresowany/a?

Nauka Kizomby:

Bytom – Technikum Mechaniczno-Elektroniczne pl.Jana III Sobieskiego 1
Kurs Bachaty i Kizomby 
Stopień I dla młodzieży i dorosłych 
18 stycznia 2024 (czwartek) 20.30

Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o zapisie do naszej Szkoły Tańca. Za pierwsze zajęcia zapłacisz, jeżeli będziesz chciał z nami kontynuować naukę. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja.

Dowiedz się więcej : Kizomba Katowice
i dołącz do nas : +48 516 049 049