Bachata

Bachata – zakochaj się w tańcu

Bachata (czyt. baciata) to taniec pochodzący prosto z gorącej Dominikany. Razem z kizombą grany jako urozmaicenie na wszelkich imprezach latynoskich, czy salsotekach.

To bardzo sensualny, czasem pogodny, a czasem bardzo romantyczny rodzaj muzyki oraz tańca. Bachata pierwotnie ewoluowała w wiejskich, rolniczych terenach. Tematyka utworów opowiada zazwyczaj o miłości i uczuciach artysty. Pierwsi wykonawcy Bachaty, grając, wykorzystywali często nietypowe, łatwo dostępne przedmioty, niekoniecznie instrumenty muzyczne. Na Dominikanie Bachata towarzyszy ludziom wszędzie. W każdym barze, sklepie, w domu, wszyscy nucą ją pod nosem. Tańczący Bachatę swoimi choreografiami opowiadają o wszystkich uczuciach towarzyszących miłości.

Aktualnie Bachata zyskała olbrzymią popularność na całym świecie. Razem z Kizombą stały się stałym elementem latynoskich imprez i salsotek. Spowodowało to wyłonienie się kilku nurtów i stylów Bachaty.

W naszej Szkole Tańca obecnie koncentrujemy się na nauczaniu Sensual Bachata, jako ciekawostki dodajemy jednak także elementy Bachaty Dominicany. Na Świecie dużą popularnością cieszy się Urban Bachata czy stricte Bachata Dominicana. Wielu artystów i tancerzy często wykorzystuje kroki Bachata Traditional. 

Prowadzimy regularne sześciostopniowe Kursy Bachaty z Kizombą, w Bytomiu oraz Klub Bachaty i Kizomby dla Dorosłych.

Nauka Bachaty:

Bachata i Kizomba Bytom – Technikum Mechaniczno-Elektroniczne pl.Jana III Sobieskiego 1
(za Biblioteką Miejską – wejście od strony Galerii Rotunda)
Kurs Bachaty i Kizomby Stopień I dla młodzieży i dorosłych
7 marca 2024 (czwartek) 17.30

Zabierz po prostu obuwie zmienne i przyjdź na pierwsze spotkanie, zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacisz jeżeli będziesz chciał z nami kontynuować kurs. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja.

Dowiedz się więcej : Bachata Bytom

i dołącz do nas : +48 516 049 049