O nas/ Facebook

Salsa w Śląskiej Szkole Tańca

Nasz pierwszy kontakt z Salsą Cubana oraz Salsą Los Angeles Style miał miejsce około 10 lat temu, za sprawą Jose i Izabeli Torres. Ambasadorów i prekursorów tego tańca, kultury kubańskiej oraz tej wyjątkowej muzyki, w Polsce. Organizatorów fantastycznych festiwali i warsztatów tanecznych z udziałem wspaniałych zagranicznych artystów. Przez kilka lat promowaliśmy w naszej Szkole Tańca Salsę Los Angeles Style, lecz dzięki Mirkowi Kostce i Asi Brzezinie oraz Danielowi Machalicy i Agnieszce Gręźlikowskiej z Torres Salsa Group maksymalnie wciągnęliśmy się w Styl Casino…i zaczęliśmy szaleć w ruedzie.

Braliśmy udział w licznych kongresach i festiwalach Salsy w Polsce, a najlepszy, dotychczas, tancerz i instruktor Salsy, u którego braliśmy lekcje, Daniel Pancerz, wysłał mnie na pierwszy zagraniczny kongres Salsy i wtedy się zaczęło… Alberto Valdes, Maykel Fonts, Danger Rodrigues, Seo Fernandez, Alexandre Carbo, Izrael Gutierez uffff…

Obecnie trenujemy Salsę wyłącznie u wybranych instruktorów ze światowej czołówki i jesteśmy na wszystkich ważniejszych krajowych i zagranicznych kongresach tanecznych z nimi. 

W naszej Szkole Tańca nie ma „disco polo” w rytm Salsy, czy uczenia 50 figur z YouTube w miesiąc. Realizowany przez nas program to wyłącznie konkretna, poparta autorytetami wiedza i umiejętności oraz przestronne sale, zawsze z parkietem.

Zanim zrobicie krok my już wiemy na co zwrócić uwagę, a gdyby coś nie zadziałało, zawsze znajdziemy przyczynę i ją przezwyciężymy… Nauczymy tańczyć nawet drzewo ! Jest jeden warunek, musicie tylko chcieć… resztę zostawcie nam. Uczymy tańca parami od 1992 roku i sprawimy, że na parkiecie będziecie się czuli jak ryba w wodzie. 

Przybywajcie, zobaczcie i zwyciężajcie !

Zapraszamy. Zespół Ślaskiej Szkoły Tańca.

Spotkaj się z nami na Facebook’u